www.molnet.eu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Rysowanie wzorów chemicznych - MDL ISIS/Draw - Rysunki w Wordzie

Email Drukuj PDF
Spis treści
Rysowanie wzorów chemicznych - MDL ISIS/Draw
Wzory strukturalne ? program MDL? ISIS/Draw
Rysunki w Wordzie
CorelDRAW
Wirtualne laboratorium
Zadanie
Przypisy
Wszystkie strony

 

 

 

 

 

 

 

Rysunki w Wordzie

 

Długo się zastanawiałem czy omawiać rysowanie w programie MS Word, ponieważ jest to edytor tekstu i trudno go uznać za program graficzny. Mam jednak świadomość,
że części osób, gdy mają przygotować drobny rysunek wygodniej jest skorzystać z programu, w którym piszą tekst, niż używać nawet dużo lepszego, ale ?innego? programu graficznego.

Rysowanie w Wordzie ułatwia wyciągnięcie paska narzędzi rysowanie1. Aby
go wyświetlić wybieramy z menu Widok polecenie Paski narzędzi i zaznaczamy pole wyboru przy pasku Rysowanie. W wersji Office 2003 pasek Rysowanie wygląda następująco2:

Rozwijane menu Rysuj i Autokształty omówię później. Strzałka umożliwia nam zaznaczenie obiektów rysowanych w Wordzie oraz modyfikację ich samych i ich położenia. Cztery kolejne: z linią, strzałką, prostokątem i elipsą służą do rysowania odpowiednich obiektów. Pole tekstowe (zaznaczane prostokątem z literą A) służy do wprowadzania tekstu
w dowolnym fragmencie rysunku (tekst wpisujemy w ramkę). Ikona pozwala wywołać WordArt pozwalający na tworzenie grafiki z tekstu (przydatne np. przy tworzeniu bannerów, polecam samodzielne wypróbowanie możliwości ? tekst możemy np. zawijać lub ?pofalować?). Trzy kolejne ikony służą do wstawiania diagramów oraz obrazów z ?clipartu?
i z pliku. Kolejne ikonki z kubełkiem z farbą, pędzlem i literą A służą do zmiany kolorów odpowiednio wypełnienia, linii i czcionki. Trzy kolejne ikony służą do zmiany parametrów narysowanych obiektów (możemy np. zmienić grubość i styl linii)3. Dwie ostatnie ikony pozwalają uzyskać cień lub efekt trójwymiarowości. Często przy rysowaniu mogą nam się przydać gotowe kształty i znajdują się one w rozwijanym menu Autoszkałty (mamy możliwość skorzystania między innymi z gotowych strzałek, schematów blokowych, objaśnień oraz rysowania łuków i odręcznych linii). W rozwijanym menu Rysuj możemy natomiast obrócić obiekty, zmienić ich kolejność oraz pogrupować4. 
Współpracujemy:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

więcej ...

Dziękujemy i zapraszamy do współpracy w obrębie wspierania szeroko pojmowanego modelowania molekularnego, informatyki chemicznej, bioinformatyki, technik symulacji.

Zapraszamy gorąco do nadsyłania artykułów, grafik (kontakt)Logowanie:

Zalogowani mogą:
- dyskutować na forum,
- komentować
- dodawać linki
- przesyłać grafiki
Patronujemy:

Reklama
Reklama
Jaki program stosujesz do wizualiacji wynikow z programu Gaussiana
 

Modelowanie molekularne, obliczenia rozproszone, techniki symulacji, bioinformatyka, modelowanie procesów biochemicznych,  gaussian, hyberchem, programy do wizualizacji, techniki wizualizacji danych, modele matematyczne cząsteczek chemicznych, białek, przewidywanie reakcji chemicznych, dokowanie substancji aktywnej (leków) w białkach, centra obliczeniowe, zastosowanie bioinformatyki w projektowaniu leków, przewidywanie własności układów cząsteczkowych lub złożonych, bio-informatyka, szkolenia, edukacja, praca, osiągnięcia nauki, firmy bioinformatyczne, informatyka chemiczna